jakie-gamma-zaplecza-79.jpg

Jakie znaczenie ma odpowiedni brygadzista dla zespołu produkcyjnego?

Brygadzista-kto to regule jest? Jaką funkcję pełni? Czy faktycznie jest aż tak istotną osobą w zespole? Oczywiście, że tak! Poniżej przedstawione zostanie dokładniej, czym w zasadzie cieszy się brygadzista i dlaczego jego wartość jest oczywiście bardzo ważną.

Kim jest brygadzista i które ma znaczenie?

Kto to jest tenże brygadzista? Otóż jest to osoba nadzorująca dany kawałek produkcji ze wszystkimi osobami, które tam pracują. Już dawno zauważono, że klasyczny podział na lidera i podległych mu pracowników nie do końca się sprawdza. Pracownicy czuja się wówczas zazwyczaj dość mocno wykorzystywani, ponieważ że nie docenia się ich pracy. Lider jest z kolei oderwany od ich bycia i realiów ich świata.

Dlatego i tak bardzo istotne jest, aby brygadzista był blisko ludzi. Ma ich wiedzieć, zajmować się ich problemami, musi koniecznie umieć pomagać i wspierać. To jest tylko osoba, która musi umieć łagodzić wszelkie konflikty, dopomagać w potrzebie, która jest wielką wiedzę i doświadczenie w wielu sprawach, i tych, związanych z produkcją, To jest też ktoś, kto pomoże pracownikom w zakresie motywacji.

Warto jeszcze podkreślić, że brygadzista również musi umieć znać się na świecie, musi wiedzieć, kto naturalnie ma jakie talenty, w zasadzie, do czego się nadaje, co potrafi robić, jaką rolę naturalnie pełni zespole, jak można zastosować jego umiejętności do procesu optymalizacji produkcji.


Blog o podobnej tematyce: https://www.sfbcc.wroclaw.pl/


Jak wyglądają szkolenia dla brygadzistów?

Szkolenie dla brygadzistów dzisiaj coraz bardziej przypomina te szkolenia dla mistrzów, jakie są przeznaczone dla scrum masterów. W końcu obecnie prawdziwy brygadzista ma być tylko trochę jak takiej wysokiej jakości scrum master, tylko że nieco bardziej z wpływem na produkcje, Tak naprawdę jednak wykonuje on w myśli te same funkcje.

Warto zatem postawić i na różnego rodzaju szkolenia scrum, szczególnie te organizowane przez agile pm foundation, czy też szkolenia agile różnych innych firm i zakładów — ważne jednak, aby tak było wyjątkowo dobre.

Dodaj komentarz